Ehdokkaaksi osuuskauppavaaleihin?

Ajankohtaista 16:03

Oletko kiinnostunut ehdokkuudesta osuuskauppavaaleissa?

Uudellamaalla käydään kevään aikana kolmet osuuskauppavaalit.

 

Ehdokkaiden on oltava varsinaisia 18-vuotta täyttäneitä jäseniä, joiden osuusmaksu on maksettu kokonaisuudessaan 31.12.2019 mennessä.

Rinnakkaiskortin haltijat eivät voi asettua ehdolle.

Ehdokkuus on maksuton.

 

Jos olet kiinnostunut ehdokkuudesta, voit olla yhteydessä alla oleviin henkilöihin

Suur-Seudun Osuuskauppa vaalit 16.-31.3.2020

Ehdokasasettelu 7.-31.1.2020

Vihti-Karkkila               Lea Nevalainen, lea.nevalainen(at)saunalahti.fi

Lohja                             Pekka Räsänen, rasanen.velipekka(at)gmail.com

 

HOK-Elanto vaalit 26.3.-6.4.2020

Ehdokasasettelu 13.1.-7.2.2020

Espoo                            Kirsi Nyqvist, kirsi.nyqvist(at)espoondemarit.fi

Vantaa                          Jouko Lindtman, jouko.lindtman(at)sdp.fi

Muu Uusimaa              Lea Väänänen, lea.vaananen(at)sdp.fi

Helsinki                         Carola Grönlund, carola.gronlund(at)sdp.fi

 asiakasomistajapalvelu epäselvissä jäsenyystilanteissa: 010 76 60289 tai sähköpostilla hok-elanto.vaalit(at)sok.fi

 

Varuboden-Osla vaalit 26.3.-6.4.2020

 Ehdokasasettelu 3.-28.2.2020

Jäsenalueet:

Hanko, Raasepori, Inkoo

Hanko                    Aila Pääkkö, ailahppaakko(at)gmail.com

Raasepori              Mats Lagerstam, matslagerstam(at)hotmail.com

Inkoo                     Katja Posio, catti79(at)gmail.com

 

Siuntio, Kirkkonummi, Kauniainen

Siuntio                   Kristian Parviainen, kristian.parviainen(at)gmail.com

Kirkkonummi        Tuovi Ronkainen, tuovi.ronkainen(at)gmail.com

 

Sipoo, Pornainen, Askola, Pukkila, Loviisa, Lapinjärvi

koko alue              Kalevi Lappalainen, kalevi.lappalainen(at)hotmail.fi

 

Porvoo

Porvoo                Eila Kohonen, eila.kohonen(at)pp2.inet.fi