Paikallisyhdistykset ja kunnallisjärjestöt

ASKOLA

Askolan Sosialidemokraatit r.y.

askola.sdp.fi

— — —

ESPOO

Espoon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö

espoondemarit.fi

Kerhotalo Puikkari
Hansatie 4, 02780 Espoo

Järjestösihteeri Kirsi-Maria Jokinen info(a)espoondemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Espoon Nuuksion Työväenyhdistys r.y.

pj. Timo Rauhanen trauhanen(at)elisanet.fi

  • Espoon Sosialidemoraattinen yhdistys ry esy.sdp.fi

pj. Riikka Ahonvala riikka.ahonvala(a)outlook.com

pj. Markku Sistonen markku.sistonen(a)espoo.fi

Ritva Snabb ritva.snabb(a)live.com

  • Matinkylän Sosialidemokraatit ry

pj. Helena Tommola helena.tommola(a)opetus.espoo.fi

  • Tapiolan Sosialidemokraatit ry

pj. Johanna Juselius jjuselius(a)hotmail.com

  • Tapiolan Sos.-dem. Naisyhdistys ry

— — —

HANKO

Hangon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö – Hangö Socialdemokratiska Kommunalorganisation r.y.

Hangon sosialidemokraatit Hangö svenska socialdemokrater

Paikallisyhdistykset:

  • Hangon Sosialidemokraatit ry
  • Hangö Svenska Socialdemokrater rf

— — —

HYVINKÄÄ

  • Hyvinkään Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö

sdphyvinkaa.fi

pj. Ossi Ollikainen ossi.ollikainen(a)gmail.com

Paikallisyhdistykset:

  • Hyvinkään Demarit ry

pj. Lars Pekkanen lpekkanen(a)gmail.com

  • Hyvinkäänkylän Työväenyhdistys r.y.

pj. Pinja Perholehto pinja.perholehto(a)gmail.com

— — —

INKOO

Inkoon Sosialidemokraatit ry

inkoondemarit.sdp.fi

pj. Katja Posio catti79(a)gmail.com

———-

JÄRVENPÄÄ

jarvenpaa.sdp.fi

  • Järvenpään Työväenyhdistys ry

pj. Jarno Hautamäki jarno.hautamaki(a)jarvenpaa.fi

  • Terijoen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

pj. Pasi Torkkeli pjtoro(a)luukku.com

———-

KARKKILA

Karkkilan Demarit ry

karkkilandemarit.fi

———-

KAUNIAINEN

Kauniaisten Sos.-dem. Yhdistys ry, Grankulla Soc-dem. Förening rf

granindemarit.fi

pj. Erkki Karimaa erkki.karimaa(a)

———-

KERAVA

Keravan Sosialidemokraattinen yhdistys ry

sdpkerava.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Keravan Demarit ry

pj. Kaisa Niskanen kaisa.niskanen(a)teollisuusliitto.fi

  • Savion Sosialidemokraatit ry.

pj. Rainer Sillanmäki rainer.sillanmaki(a)saunalahti.fi

———-

KIRKKONUMMI

Kirkkonummen Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö- Kyrkslätt Socialdemokratiska Kommunalorganisation ry

pj. Pekka Oksanen pekka.oksanen4(at)saunalahti.fi

kirkkonummendemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Kirkkonummen Demarit ry
  • Kirkkonummen Sos.dem. yhdistys ry

kirkkonummi.sosdemyhdistys(a)gmail.com

———-

LAPINJÄRVI

Lapinjärven Sosialidemokraatit – Lappträsk Sosialdemokrater ry

———-

LOHJA

  • Lohjan Demarit ry

lohjandemarit.fi

pj. Pekka Räsänen rasanen.velipekka(a)gmail.com

Paikallisyhdistykset:

  • Ahonpään Ja Karisjärven Työväenyhdistys r.y.
  • Karjalohjan Työväenyhdistys r.y.
  • Lohjan Immulan Työväenyhdistys ry
  • Lohjan Työväenyhdistys ry

pj. Pekka Räsänen rasanen.velipekka(a)gmail.com

  • Nummen Työväenyhdistys r.y.

pj. Juha Niemimaa niemimaajuha(a)gmail.com

  • Paloniemen Sos.dem.Työväenyhdistys ry
  • Sammatin Työväenyhdistys ry
  • Virkkalan Työväenyhdistys ry

pj. Raimo Ikola raimo.ikola(a)gmail.com

— — —

LOVIISA

  • Loviisan Sos.dem. Kunnallisjärjestö – Lovisa Soc.-dem. Kommunalorganisation r.y.

sosialidemokraatitloviisassa.wordpress.com

Sosialidemokraatit Loviisassa

pj. Kalevi Lappalainen

Paikallisyhdistykset:

  • Loviisan Sosialidemokraatit r.y

pj. Eeva Holström eeva.homstrom(a)gmail.com

  • Strömforsin Työväenyhdistys ry

pj. Jari Kekkonen kekkojar(a)gmail.com

  • Pernå Socialdemokrater – Pernajan Demarit rf.

pj. Kalevi Lappalainen kalevi.lappalainen(a)hotmail.com

— — —

MYRSKYLÄ

Myrskylän Sos.-Dem. Työväenyhdistys ry

MÄNTSÄLÄ

mantsalandemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Mäntsälän Nummisten Työväenyhdistys r.y.
  • Mäntsälän Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys r.y.

— — —

NURMIJÄRVI

Nurmijärven Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö r.y.

nurmijarvi.sdp.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Lepsämän-Lintumetsän Sos.-dem. Yhdistys r.y.
  • Nukarin Työväenyhdistys r.y.
  • Nurmijärven Sosialidemokraatit r.y

Yhdistyksen kiinteistöosoite: Punamullantie 9, Punatorpan kerhohuone, 01900 Nurmijärvi

  • Palojoen Työväenyhdistys r.y.- puheenjohtaja Heli Sihvonen heli.sihvonen2(at)gmail.com

— — —

PORNAINEN

pornainen.sdp.fi

  • Halkian Työväenyhdistys ry

pj. Harri Virtanen havirtain(at)gmail.com

  • Laukkosken Työväenyhdistys
  • Pornaisten Kirkonseudun Työväenyhdistys ry

pj. Tamara Talvituuli tamara.talvituuli(at)tuusulanyrityskeskus.fi

  • Pornaisten Laukkosken Työväenyhdistys ry

pj. Raimo Ruotsalainen raimo.ruotsalainen(a)outlook.com

— — —

PORVOO

porvoondemarit.fi

  • Hamarin ja Gammelbackan Demarit HTY ry-Hammars och Gammelbacka Socialdemokrater HAF rf

pj. Mirja Suhonen mirja.suhonen(at)gmail.com

  • Kaarenkylän Työvenyhdistys ry
  • Porvoon Työväenyhdistys ry

pj. Riikka Lintukangas riikka.lintukangas(a)gmail.com

— — —

PUKKILA

Pukkilan Työväenyhdistys ry

— — —

RAASEPORI

  • Antskogin Työväenyhdistys ry

pj. Ismo Sjöblom taina.lackman(a)lohja.fi

  • Karjaan Sos-dem. Yhdistys ry
  • Pohjan Sosialidemokraatit ry- Pojo Socialdemokrater rf

— — —

SIPOO

facebook.com/sipoondemarit

  • Sipoon Demarit ry- Sibbo Socialdemokrater rf

puheenjohtaja Tapio Virtanen tapio.virtanen(a)sipoo.fi

— — —

SIUNTIO

siuntiondemarit.net

Siuntion Sosialidemokraatit ry- Sjundeå Socialdemokrater rf.

puheenjohtaja Mika Mäenpää-Louekoski mika.maenpaa-louekoski(a)kotiposti.net

— — —

TUUSULA

Hyrylän Torppa
Koskelantie 4, 04300 Tuusula

tuusulandemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

  • Pohjois-Tuusulan Demarit ry

pj. Kyösti Lehtonen kyostile(a)kolumbus.fi

  • Tuusulan Demarit ry

pj. Riitta Harkimo rharkimo(a)gmail.com

— — —

VANTAA

Vantaan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry
Lehdokkitie 2 B, 01300 Vantaa

vantaandemarit.fi

Paikallisyhditykset:

pj. Seppo Stark seppo.stark10(a)gmail.com

  • Hakunilan Sosialidemokraatit ry

pj. Naima El issaoui naimaelissaoui2001(a)gmail.com

pj. Tarja Eklund tarja.eklund(at)kolumbus.fi

  • Keski-Vantaan Sosialidemokraatit ry,

pj. Kai Lepomäki kai.lepomaki(a)jhl.fi

  • Korson Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry

pj. Timo Jelekäinen timo.jelekainen(a)gmail.com

Länsimäki-Rajakylän Sosialidemokraatit ry

Länsi-Vantaan Sosialidemokraatit ry Länsi-Vantaan Sosialidemokraatit

pj. Tuija Ihalainen tuija.ihalainen(a)gmail.com

  • Mikkolan Sosialidemoraattinen Yhdistys ry
  • Rekolan Työväenyhdistys ry

pj. Juha Lahdensuu juha.lahdensuu(a)outlook.com

  • Somali Sosialidemokraatit ry

T- ikkurilan Työväenyhdistys ry Tikkurilan Työväenyhdistys

pj. Risto Tamminen ristom.tamminen(a)gmail.com

— — —

VIHTI

Vihdin Sosialidemokraattinen kunnallisjärjestö

vihdindemarit.fi

pj. Anu Rajajärvi anu.rajajarvi(a)gamil.com

Paikallisyhdistykset:

  • Nummelan Työväenyhdistys Elo ry
  • Ojakkalan Työväenyhdistys Alku ry

pj. Karita Rodas-Peräkylä karitarodas(a)hotmail.com

  • Otalammen Työväenyhdistys ry

pj. Marko Kivihalme marko.kivihalme(a)vihti.fi

  • Tervalammen Sosialidemokraatit ry
  • Vihdin Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

pj. Kai Viherkanto kai.viherkanto(a)gmail.com