Puolueosastot ja kunnallisjärjestöt

16:01

 

ASKOLA

Askolan Sosialidemokraatit r.y.

ESPOO

Espoonlahden Demarit ry – puheenjohtaja Jukka Lahti jukka.j.lahti(at)gmail.com

Espoon Nuuksion Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Timo Rauhanen trauhanen(at)elisanet.fi

Espoon Sosialidemoraattinen yhdistys ry

Etelä-Espoon Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

Kauklahden Sos.-dem.yhdistys ry

Keski-Espoon Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Juha-Veikko Koivisto juhaveikko.koivisto(at)gmail.com

Matinkylän Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Helena Tommola helena.tommola(at)espoo.fi

Suur-Leppävaaran Demarit ry – puheenjohtaja Maria Outinen maria.outinen(at)gmail.com

Tapiolan Sosialidemokraatit ry

Tapiolan Sos.-dem. Naisyhdistys ry

HANKO

Hangon Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Kirsi Nylund kirsi.nylund70(at)luukku.com

HYVINKÄÄ

Hyvinkään Demokraatit SDP ry

Hyvinkään Demarit ry

Hyvinkäänkylän Työväenyhdistys r.y.

INKOO

Inkoon Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Anne Ek anne.ek(at)live.com

JÄRVENPÄÄ

Järvenpään Työväenyhdistys ry

Terijoen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Pertti Tamm pertti.tamm(at)suomi24.fi

KARKKILA

Karkkilan Demarit ry – puheenjohtaja Marianne Boström marianne.bostrom2015(at)outlook.com

KAUNIAINEN

Kauniaisten Sos.-dem. Yhdistys ry, Grankulla Soc-dem. Förening rf – puheenjohtaja Erkki Karimaa erkki.karimaa(at)gmail.com

KERAVA

Keravan Demarit ry – puheenjohtaja Kaisa Niskanen kaisa.niskanen(at)teollisuusliitto.fi

Savion Sosialidemokraatit r.y.

KIRKKONUMMI

Kirkkonummen Demarit ry

LAPINJÄRVI

Lapinjärven Sosialidemokraatit – Lappträsk Sosialdemokrater ry

LOHJA

Ahonpään Ja Karisjärven Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Ana María Gutiérrez Sorainen anasorainen(at)gmail.com

Karjalohjan Työväenyhdistys r.y.

Lohjan Immulan Työväenyhdistys ry

Lohjan Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Pekka Räsänen rasanen.velipekka(at)gmail.com

Nummen Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Juha Niemimaa niemimaajuha(at)gmail.com

Paloniemen Sos.dem.Työväenyhdistys ry

Sammatin Työväenyhdistys ry

Virkkalan Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Raimo Ikola raimo-ikola(at)gmail.com

LOVIISA

Loviisan Sosialidemokraatit r.y. – puheenjohtaja Jaakko Isotalo jk.isotalo(at)gmail.com

Strömforsin Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Jari Kekkonen kekkojar(at)gmail.com

MYRSKYLÄ

Myrskylän Sos.-Dem. Työväenyhdistys ry

MÄNTSÄLÄ

Mäntsälän Nummisten Työväenyhdistys r.y.

Mäntsälän Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Reijo Liinamaa reijoliinamaa(at)gmail.com

NURMIJÄRVI

Klaukkalan Demarit ry – puheenjohtaja Jerry Latva jerrylatva(at)gmail.com

Lepsämän-Lintumetsän Sos.-dem. Yhdistys r.y.

Nurmijärven Sosialidemokraatit r.y.

Palojoen Työväenyhdistys r.y.- puheenjohtaja Heli Sihvonen heli.sihvonen2(at)gmail.com

Rajamäen Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Alpo Sailio alpo.sailio(at)pp.inet.fi

PORNAINEN

Halkian Työväenyhdistys ry

Pornaisten Kirkonseudun Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Tamara Talvituuli tamara.talvituuli(at)tuusulanyrityskeskus.fi

Pornaisten Laukkosken Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Erja Palviainen erjapalviainen(at)hotmail.com

PORVOO

Hamarin ja Gammelbackan Demarit HTY ry-Hammars och Gammelbacka Socialdemokrater HAF rf – puheenjohtaja Mirja Suhonen mirja.suhonen(at)gmail.com

Kaarenkylän Työvenyhdistys ry

Porvoon Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Mikko Valtonen mikko(at)mikkovaltonen.fi

PUKKILA

Pukkilan Työväenyhdistys ry

RAASEPORI

Antskogin Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Ismo Sjöblom

Karjaan Sos-dem. Yhdistys ry

Pohjan Sosialidemokraatit ry- Pojo Socialdemokrater rf

SIPOO

Sipoon Demarit ry- Sibbo Socialdemokrater rf – puheenjohtaja Tapio Virtanen tapio.virtanen(at)sipoo.fi

SIUNTIO

Siuntion Sosialidemokraatit ry- Sjundeå Socialdemokrater rf. – puheenjohtaja Kristian Parviainen

TUUSULA

Kellokosken Työväenyhdistys ry- puheenjohtaja Kyösti Lehtonen kyostile(at)kolumbus.fi

Pohjois-Tuusulan Demarit ry – puheenjohtaja Jori Enroth jori.enroth(at)hotmail.com

Tuusulan Demarit ry

VANTAA

Friherrsin Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Seppo Stark seppo.stark10(at)gmail.com

Hakunilan Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Irja Nieminen irja.tolppanen(at)elisanet.fi

Itä-Hakkilan Sosialidemokraatit ry

Keski-Vantaan Sosialidemokraatit ry

Koivukylän Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Joni Hilden joni_hilden(at)hotmail.com

Korson Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Timo Jelekäinen timo.jelekainen(at)gmail.com

Länsimäki-Rajakylän Sosialidemokraatit ry

Länsi-Vantaan Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Tuija Ihalainen tuija.ihalainen(at)gmail.com

Martinlaakson Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Jussi Särkelä jussi.sarkela(at)pp1.inet.fi

Mikkolan Sosialidemoraattinen Yhdistys ry

Rekolan Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Juha Lahdensuu juha.lahdensuu(at)hus.fi

Somali Sosialidemokraatit ry

Tikkurilan Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Risto Tamminen ristom.tamminen(at)gmail.com

VIHTI

Nummelan Työväenyhdistys Elo ry

Ojakkalan Työväenyhdistys Alku ry – puheenjohtaja Jari Maarto jari.maarto(at)outlook.com

Otalammen Työväenyhdistys ry

Tervalammen Sosialidemokraatit ry

Vihdin Sos.-dem. Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Kai Viherkanto kai.viherkanto(at)gmail.com

KUNNALLISJÄRJESTÖT

Espoon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry – puheenjohtaja Mika Hentunen mika.hentunen(at)laurea.fi – sihteeri Kirsi Nyqvist

Hangon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö – Hangö Socialdemokratiska Kommunalorganisation r.y.

Hyvinkään Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö – puheenjohtaja Jussi Kukkola kukkola.jussi(at)gmail.com

Kirkkonummen Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö- Kyrkslätt Socialdemokratiska Kommunalorganisation ry

Lohjan Demarit ry – puheenjohtaja Pekka Räsänen rasanen.velipekka(at)gmail.com

Loviisan Sos.dem. Kunnallisjärjestö – Lovisa Soc.-dem. Kommunalorganisation r.y. – puheenjohtaja Kalevi Lappalainen

Nurmijärven Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö r.y.

Pornaisten Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry

Porvoon Demarit ry – Borgå Socialdemokrater rf

Tuusulan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö r.y.

Vantaan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö r.y. – puheenjohtaja Tarmo Parviainen tarmo.parviainen(at)kolumbus.fi – järjestösihteeri Jouko Lindtman jouko.lindtman(at)sdp.fi

Vihdin Sosialidemokraatit ry