Paikallisyhdistykset ja kunnallisjärjestöt

ASKOLA

Askolan Sosialidemokraatit r.y.

askola.sdp.fi

ESPOO

Espoon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö

espoondemarit.fi

Kerhotalo Puikkari
Hansatie 4, 02780 Espoo

Kirsi Nyqvist, järjestösihteeri
p.045 3 555 313, info@espoondemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

Espoonlahden Demarit ry, espoonlahdendemarit.fi

Espoon Nuuksion Työväenyhdistys r.y., puheenjohtaja Timo Rauhanen trauhanen(at)elisanet.fi

Espoon Sosialidemoraattinen yhdistys ry, esy.sdp.fi

Etelä-Espoon Sos.-dem. Työväenyhdistys ry etela-espoondemarit.fi

Kauklahden Sos.-dem.yhdistys ry

Keski-Espoon Sosialidemokraatit ry, keski-espoondemarit.fi/

Matinkylän Sosialidemokraatit ry matinkyla.sdp.fi

Suur-Leppävaaran Demarit ry, Suur-Leppävaaran demarit

Tapiolan Sosialidemokraatit ry, puheenjohtaja Juri Aaltonen juri.aaltonen@outlook.com

Tapiolan Sos.-dem. Naisyhdistys ry

HANKO

Hangon Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö – Hangö Socialdemokratiska Kommunalorganisation r.y.

Hangon sosialidemokraatit Hangö svenska socialdemokrater

Paikallisyhdistykset:

Hangon Sosialidemokraatit ry

Hangö Svenska Socialdemokrater rf

HYVINKÄÄ

Hyvinkään Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö

sdphyvinkaa.fi

puheenjohtaja Jussi Kukkola kukkola.jussi(at)gmail.com

Paikallisyhdistykset:

Hyvinkään Demarit ry, puheenjohtaja Lars Pekkanen (lpekkanen(a)gmail.com / 0400 300 833)

Hyvinkäänkylän Työväenyhdistys r.y., puheenjohtaja Jari-Pekka Velin jaripekka.velin62(at)gmail.com

INKOO

Inkoon Sosialidemokraatit ry

inkoondemarit.sdp.fi

JÄRVENPÄÄ

jarvenpaa.sdp.fi

Paikallisyhdistykset:

Järvenpään Työväenyhdistys ry, puheenjohtaja Jarno Hautamäki 0400464806, jarno.hautamaki@jarvenpaa.fi

Terijoen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry, puheenjohtaja Pertti Tamm pertti.tamm(at)suomi24.fi

KARKKILA

Karkkilan Demarit ry

karkkilandemarit.fi

KAUNIAINEN

Kauniaisten Sos.-dem. Yhdistys ry, Grankulla Soc-dem. Förening rf

granindemarit.fi

KERAVA

Keravan Sosialidemokraattinen yhdistys ry

puheenjohtaja Tatu Tuomela tatu.tuomela(at)sak.fi

sdpkerava.fi

Paikallisyhdistykset:

Keravan Demarit ry

Savion Sosialidemokraatit ry.

KIRKKONUMMI

Kirkkonummen Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö- Kyrkslätt Socialdemokratiska Kommunalorganisation ry

puheenjohtaja Pekka Oksanen pekka.oksanen4(at)saunalahti.fi

kirkkonummendemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

Kirkkonummen Demarit ry

LAPINJÄRVI

Lapinjärven Sosialidemokraatit – Lappträsk Sosialdemokrater ry

Lapinjärven Sosialidemokraatit – Lappträsk Sosialdemokrater ry

LOHJA

Lohjan Demarit ry

puheenjohtaja Pekka Räsänen rasanen.velipekka(at)gmail.com

lohjandemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

Ahonpään Ja Karisjärven Työväenyhdistys r.y.

Karjalohjan Työväenyhdistys r.y.

Lohjan Immulan Työväenyhdistys ry

Lohjan Työväenyhdistys ry, puheenjohtaja Pekka Räsänen rasanen.velipekka(at)gmail.com

Nummen Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Juha Niemimaa niemimaajuha(at)gmail.com

Paloniemen Sos.dem.Työväenyhdistys ry

Sammatin Työväenyhdistys ry

Virkkalan Työväenyhdistys ry, puheenjohtaja Raimo Ikola raimo.ikola(at)gmail.com

LOVIISA

Loviisan Sos.dem. Kunnallisjärjestö – Lovisa Soc.-dem. Kommunalorganisation r.y.

puheenjohtaja Kalevi Lappalainen

sosialidemokraatitloviisassa.wordpress.com

Sosialidemokraatit Loviisassa

Paikallisyhdistykset:

Loviisan Sosialidemokraatit r.y, puheenjohtaja Jaakko Isotalo jk.isotalo(at)gmail.com

Strömforsin Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Jari Kekkonen kekkojar(at)gmail.com

MYRSKYLÄ

Myrskylän Sos.-Dem. Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja Eva Mäenpää maenpaa.eva(at)gmail.com

MÄNTSÄLÄ

mantsalandemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

Mäntsälän Nummisten Työväenyhdistys r.y.

Mäntsälän Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys r.y. – puheenjohtaja Christina Kalenius christina.kalenius1(at)msoynet.com

NURMIJÄRVI

Nurmijärven Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö r.y.

nurmijarvi.sdp.fi

Paikallisyhdistykset:

Klaukkalan Demarit ry, klaukkalandemarit.yhdistysavain.fi

Lepsämän-Lintumetsän Sos.-dem. Yhdistys r.y.

Nukarin Työväenyhdistys r.y.

Nurmijärven Sosialidemokraatit r.y. puheenjohtaja Erkki Rantanen, puh. 050 550 2669, ranerkki(at)gmail.com.

Yhdistyksen kiinteistöosoite: Punamullantie 9, Punatorpan kerhohuone, 01900 Nurmijärvi

Palojoen Työväenyhdistys r.y.- puheenjohtaja Heli Sihvonen heli.sihvonen2(at)gmail.com

Rajamäen Työväenyhdistys ry, rajamaki.sdp.fi

PORNAINEN

pornainen.sdp.fi

Halkian Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Harri Virtanen havirtain(at)gmail.com

Laukkosken Työväenyhdistys

Pornaisten Kirkonseudun Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Tamara Talvituuli tamara.talvituuli(at)tuusulanyrityskeskus.fi

Pornaisten Laukkosken Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Erja Palviainen erjapalviainen(at)hotmail.com

PORVOO

porvoondemarit.fi

Hamarin ja Gammelbackan Demarit HTY ry-Hammars och Gammelbacka Socialdemokrater HAF rf – puheenjohtaja Mirja Suhonen mirja.suhonen(at)gmail.com

Kaarenkylän Työvenyhdistys ry

Porvoon Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Mikko Valtonen mikko(at)mikkovaltonen.fi

PUKKILA

Pukkilan Työväenyhdistys ry

RAASEPORI

rasd.fi

Antskogin Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Ismo Sjöblom

Karjaan Sos-dem. Yhdistys ry

Pohjan Sosialidemokraatit ry- Pojo Socialdemokrater rf – puheenjohtaja Håkan Ekström hakan.ekstrom(at)jhl.fi

SIPOO

facebook.com/sipoondemarit

Sipoon Demarit ry- Sibbo Socialdemokrater rf

puheenjohtaja Tapio Virtanen tapio.virtanen(at)sipoo.fi

SIUNTIO

siuntiondemarit.net

Siuntion Sosialidemokraatit ry- Sjundeå Socialdemokrater rf.

puheenjohtaja Kristian Parviainen kristian.parviainen(at)gmail.com

TUUSULA

Hyrylän Torppa
Koskelantie 4, 04300 Tuusula

tuusulandemarit.fi

Paikallisyhdistykset:

Pohjois-Tuusulan Demarit ry – puheenjohtaja Kyösti Lehtonen kyostile@kolumbus.fi

Tuusulan Demarit ry

VANTAA

Vantaan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry
Lehdokkitie 2 B, 01300 Vantaa

vantaandemarit.fi

Friherrsin Sosialidemokraatit ry –Friherrsin Sosialidemokraatit, puheenjohtaja Seppo Stark seppo.stark10(at)gmail.com

Hakunilan Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Jari Koivisto jkoivis(at)gmail.com

Itä-Hakkilan Sosialidemokraatit ry Itä-Hakkilan Sosialidemokraatit, Tarja Eklund tarja.eklund(at)kolumbus.fi

Keski-Vantaan Sosialidemokraatit ry,

Koivukylän Sosialidemokraatit ry –Koivukylän Sosialidemokraatit, puheenjohtaja Joni Hilden puheenjohtaja(at)koivukylandemarit.fi

Korson Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Timo Jelekäinen timo.jelekainen(at)gmail.com

Länsimäki-Rajakylän Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Mari Hynninen mari.hynninen(at)vantaa.fi

Länsi-Vantaan Sosialidemokraatit ry – puheenjohtaja Tuija Ihalainen tuija.ihalainen(at)gmail.com, Länsi-Vantaan Sosialidemokraatit

Martinlaakson Sosialidemokraatit ry – Martinlaakson Sosialidemokraatit, Jussi Särkelä jussi.sarkela(at)pp1.inet.fi

Mikkolan Sosialidemoraattinen Yhdistys ry

Rekolan Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Juha Lahdensuu juha.lahdensuu(at)outlook.com

Somali Sosialidemokraatit ry

Tikkurilan Työväenyhdistys ry – Tikkurilan Työväenyhdistys, Risto Tamminen ristom.tamminen(at)gmail.com

VIHTI

Vihdin Sosialidemokraattinen kunnallisjärjestö

Puheenjohtaja

puheenjohtaja Olli Ikonen, p.040 544 5596, olli.ikonen(at)vihti.fi

vihdindemarit.fi

Nummelan Työväenyhdistys Elo ry

Ojakkalan Työväenyhdistys Alku ry – puheenjohtaja Jari Maarto jari.maarto(at)outlook.com

Otalammen Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Olli Ikonen olli.ikonen(at)gmail.com

Tervalammen Sosialidemokraatit ry

Vihdin Sos.-dem. Työväenyhdistys ry – puheenjohtaja Kai Viherkanto kai.viherkanto(at)gmail.com