Läntisen hyvinvointialueen ehdokkaat

ESPOO

Aaltonen Juri, ammattiliiton puheenjohtaja
Ahonvala Riikka, ammatillinen erityisopettaja
Ali Abdirahman, kirjastovirkailija
Ali Habiba, projektikoordinaattori
Enkenberg Johan, opiskelija
Guzenina Maria, Kansanedustaja
Heiskanen Leo, valmennuspäällikkö, eläkeläinen
Hellström Martti, KT, opetusneuvos
Hentunen Mika, ammattikorkeakoulun opettaja, KTM
Hietanen Lauri, opiskelija
Husein Hamiid, kultuuritulkki
Hyytiä-Hallenberg Sirpa, laillistettu sosiaalityöntekijä VTM
Kerola Hannele, varatuomari, yrittäjä
Kivekäs Liisa, sairaanhoitaja, kätilö
Kivimäki Jukka, insinööri yamk, kehittämispäällikkö
Kuusela Pirkko, projektipäällikkö
Kylli Janne, asiantuntija
Leivonen Heikki, varatuomari
Liljelund John, generalsekreterare, pol. lic., pääsihteeri, VTL
Marttila Helena, sosiaalityöntekijä, VTM
Outinen Maria, toimistoassistentti, Office Manager
Pajari Anna, viestintäammattilainen, fil.yo.
Parlapalli Raghunadh, IT Professional
Pöllänen Ida-Susanna, Master of Arts, varusmies
Rahkonen Jarkko, talousasiantuntija, toimitusjohtaja
Saikkonen Heini, YTM, sosiaalityöntekijä, psykoterapeutti
Salovaara Taru, sairaanhoitaja AMK
Sistonen Helena, fysioterapeutti AMK
Sistonen Markku, liikuntapalvelupäällikkö
Suntio Hannu, lehtori, filosofian maisteri
Särkkä Henrik, laitoshuoltaja
Tommola Helena, luokanopettaja, kasvatustieteen maisteri
Vilske Jukka, ympäristöasiantuntija, FM
Vuolanne Antti, yhteiskunnallisten aineiden opettaja, VTM
Vuori Merja, oikeustieteen maisteri, merkonomi
Värmälä Johanna, sairaanhoitaja YAMK, erityisasiantuntija
Westen Riitta, eläkeläinen

HANKO

Westerlund Linda, Tekninen myyjä
Laine Sami,
Nousiainen Jorma, erityisnuoriso-ohjaaja
Pääkkö Aila, Eu-MEP Heinäluoman kotimaan avustaja

INKOO

Glad-Jungner Gun-Viv, Socialarbetare
Gustafsson Soile, taloushall. as.tunt., studentmerkonom
Holmström Niina, lähihoitaja, närvårdare
Posio Katja, sairaanhoitaja

KARKKILA

Marianne Boström, etuuskäsittelijä

KAUNIAINEN

Minna Aitola, FM

KIRKKONUMMI

Felipe Sini, alueasiamies
Fleming Johanna, erityisopettaja
Harinen Ari, yrittäjä, perhekodin isä
Lahti Viveca, pol. mag., valt. maist.
Reijonen Merja, traumapsykoterapeutti, terveysalan yrittäjä

LOHJA

Jalola-Korhosaari Pauliina, palveluesimies FM
Kuosmanen Birgitta, sairaanhoitaja
Lackman Taina, KTM, VTK
Laine Maaret, perhepalveluiden palvelupäällikkö, psykologi
Nybäck Satu, sosionomi, lähihoitaja
Ovaskainen Seija, sairaanhoitaja, YAMK, tohtoriopiskelija
Ristaniemi Teija, johtava sosiaalityöntekijä, VTL
Räsänen Joona, johtava neuvonantaja
Saari Leena, terveydehoitaja AMK

RAASEPORI

Baarman Petra, sjukskötare, lärare, sairaanhoitaja, opettaja
Holmberg Sirkka-Leena, pensionär, konsult eläkeläinen, konsultti
Holmlund Frank, polis, pensionerad, poliisi, eläkeläinen
Kajander Petri, isännöitsijä
Lagerstam Mats, överkommissarie, pensionär, ylikomisario, eläkeläinen
Lindström Krister, pensionerad brandchef, palopäällikkö, eläkkeellä
Lintuluoto Seppo, pensionär, socialhandledare, eläkeläinen, sosiaaliohjaaja
Nybom Martin, filosofie magister, arbetstränare, filosofian maisteri, työhönvalmentaja
Vallin Riitta, hoitotyön esimies, perheterapeutti
Wessberg Nina, facklig ombudsman, ay-toimitsija
Wickström Holger, kulturarbetare, kulttuurityöntekijä
Åkerfelt Heidi, socionom (YH)

SIUNTIO

Lahtinen Mervi, sairaanhoitaja, AMK, hoivapalveluesimies
Parviainen Kristian, vuorotyönjohtaja, skiftförman
Salmela Teemu, työllisyysasiantuntija

VIHTI

Hiila Eeva, kätilö
Kivihalme Marko, johtava sosiaaliohjaaja
Pulkkinen Pentti, projektijohtaja/eläkeläinen
Ståhl-Vikman Marja, asiantuntija, sähköteknikko
Talts Kaddi, sosiaalityöntekijä, sosiaalityön maisteri
Viherkanto Jenni, talous-ja toimistopalveluiden merkonomi