Kuntayhtymäedustajat 2017 – 2021

09:52

UUDENMAAN LIITTO

 

Uudenmaan liitto hallitus 

jäsen Irma Pahlman (Hyvinkää)         varajäsen Pentti Pulkkinen (Vihti)

jäsen Kimmo Kiljunen (Vantaa)          varajäsen Mikko Valtonen (Porvoo)

jäsen Kaarin Taipale (Helsinki)          varajäsen Maija Anttila (Helsinki)

 

Uudenmaan liitto valtuusto 

Varsinaiset jäsenet                                    varajäsenet

 

Leena Luhtanen (Espoo)

Ville Jalovaara (Helsinki)

Eveliina Heinäluoma (Helsinki)

Pentti Arajärvi (Helsinki)

Jussi Kukkola (Hyvinkää)

Samuli Isola (Kerava)

Aslak Palenius (Lohja)

Reijo Liinamaa (Mäntsälä)

Riitta Ahola (Porvoo)

Maarit Feldt-Ranta (Raasepori)

Kristian Parviainen (Siuntio)

Satu Taiveaho (Tuusula)

Jukka Mölsä (Vantaa)

Päivi Laakso (Vantaa)

 

Anna-Mari Eloranta (Askola)

Johanna Värmälä (Espoo)

Abdirahim Hussein Mohamed (Helsinki)

Thomas Wallgren (Helsinki)

Sinikka Vepsä (Helsinki)

Tuija Linna-Pirinen (Hyvinkää)

Eemeli Peltonen (Järvenpää)

Taina Lackman (Lohja)

Markus Hammarström (Porvoo)

Petri Kajander (Raasepori)

Jerry Airikka (Tuusula)

Tarja Eklund (Vantaa)

Faysal Abdi (Vantaa)

Anu Rajajärvi (Vihti)

 

Uudenmaan liitto tarkastuslautakunta  

jäsen Riitta Ahola (Porvoo)                 varajäsen Jukka Mölsä (Vantaa)

 

Uudenmaan liitto kielellisten palveluiden lautakunta  

jäsen Anders Björklöf (Helsinki)         varajäsen Laura Lybeck (Helsinki)

jäsen Eva Comét (Raasepori)             varajäsen Torbjörn Bergström (Loviisa)

 

Helsingin seudun maakuntakaava 

jäsen Merja Vuori (Espoo)                                        varajäsen Mikko Nummelin (Espoo)

jäsen Raimo Ruotsalainen (Pornainen)                  varajäsen Eva Kuntsi (Sipoo)

jäsen Päivö Kuusisto (Tuusula)                                 varajäsen Ulla Palomäki (Tuusula)

jäsen Tarja Eklund (Vantaa)                                      varajäsen Jari Sainio (Vantaa)

jäsen (Helsinki)                                                           varajäsen (Helsinki)

 

Itä-Uudenmaan maakuntakaava

VPJ Tom Ingelin (Lohja)                                            varajäsen Mirja Suhonen (Porvoo)

jäsen Åke Laitinen (Loviisa)                                      varajäsen Arja Isotalo (Loviisa)

jäsen Camilla Koskivaara (Askola)                          varajäsen Timo Kraufvelin (Askola)

 

Länsi-Uudenmaan maakuntakaava

PJ Matti Tukiainen (Lohja)                                        Leena Levonperä (Lohja)

jäsen Petri Kajander (Raasepori)                             Pirjo Rautiainen (Raasepori)

Marianne Boström (Karkkila)                                    Harri Lindfors (Karkkila)

Soile Gustafsson (Inkoo)                                           Esko Juvonen (Inkoo)

 

HUS

 

HUS hallitus

jäsen Pirkko Letto (Vantaa)                 varajäsen Vesa Mauriala (Hyvinkää)

Petri Kajander (Raasepori)                  varajäsen Leena Luhtanen (Espoo)

 

HUS valtuusto

varsinainen jäsen                                                 varajäsen

Askola                                                      Aini Kares-Salonen

Espoo          Merja Vuori

Hanko          Katrin Järvinen                Jouko Kavander

Hyvinkää     Tuija Linna-Pirinen          Tuula Latosuo

Inkoo                                                         Katja Posio

Järvenpää   Ritva Latva-Karjanmaa

Karkkila                                                   Päivi Hellgren

Kerava         Tuula Lind

Kirkkonummi                                          Merja Reijonen

Lohja            Maaret Laine

Loviisa         Arja Isotalo

Mäntsälä     Eija Lepistö

Pornainen   Päivi Liu                            Erja Palviainen

Porvoo         Tapani Eskola                  Marianne Korpi

Raasepori   Petra Baarman                Sami Letti

Tuusula       Arto Lindberg                  Merja Kuusisto

Vantaa         Katri Välimäki                 Mari Hynninen

Vihti              Matti Waara                   Niina Jokinen

 

HUS tarkastuslautakunta

jäsen Maija Anttila (Helsinki)            varajäsen Kari Välimäki (Vantaa)

jäsen Tapani Eskola (Porvoo)             varajäsen Tuula Lind (Kerava)

 

HUS vähemmistökielinen lautakunta

Thomas Micklin (Helsinki)                   Hildur Boldt (Helsinki)

Viveca Lahti (Kirkkonummi)                Kjell Grönqvist (Sipoo)