Keski-Uudenmaan hyvinvointialueen ehdokkaat

HYVINKÄÄ

Eskelinen Niko, asiakaskokemusjohtaja
Hemmilä Maarit, sovelluskehittäjä, sairaanhoitaja
Karen Katja, yrittäjä
Kukkola Jussi, järjestöasiantuntija
Kämäri Lauri, järjestöasiantuntija
Laaksonen Jani-Tapio, opiskelija
Linna-Pirinen Tuija, aluepäällikkö, eläkeläinen
Mustakallio Heikki, varhaiskasvatuksen opettaja
Ollikainen Ossi-Pekka, aluetoiminnan asiantuntija
Pahlman Irma, varatuomari, oikeustieteen tohtori
Perholehto Pinja, puolueen nuorisojärjestön puheenjohtaja
Valta Markku, sosiaaliohjaaja

JÄRVENPÄÄ

Haaparanta Satu, palvelukehittäjä, tuotepäällikkö
Hautamäki Jarno, Järvenpään lukion apulaisrehtori
Järvinen Petri, työtön
Karhu Ulla-Mari, suunnittelupäällikkö, valtiotieteiden maisteri
Komulainen Pirjo, sairaanhoitaja, asumispalvelujen esimies
Koskinen Esa, rakennuspäällikkö
Lohtander Minna, erityisasiantuntija
Luuk Pekka, taksiyrittäjä, herastuomari
Markkanen Lassi, FM, sosiaalialan opettaja
Mäkinen Jarmo, Asiakastarkastaja, luottamusmies
Salmivuori Taru, opettaja, FM
Syrjänen Jaana, lähihoitaja
Uotinen Anne, sosiaalialan moniosaaja

MÄNTSÄLÄ

Kalenius Christina , lähihoitaja
Leino Timo, kehitysinsinööri
Lepistö Eija, asiakkuusvastaava
Nyfors Hannele, laatukoordinaattori
Ravolainen-Rinne Heta, erityisasiantuntija
Rinne Antti, varapuhemies, kansanedustaja
Tuomisto Emmi, terveydenhoitaja
Vierikko Tarja, sairaanhoitaja

NURMIJÄRVI

Heino Tarja, YO-merkonomi
Heinonen Marko, kuorma-autonkuljettaja
Kovanen Jari, huoltotyönjohtaja
Latva Jerry, koneasentaja
Lepolahti Harri, ulosottoylitarkastaja
Luoma Maria, opiskelija
Rahunen Esa, palvelupäällikkö
Rousu Sirkka, ammattikorkeakoulun opettaja
Sairanen Esa, mielenterveydenhoitaja
Sandelin Marja-Leena, sairaanhoitaja, kätilö
Siitonen Minnamari, sairaanhoitaja
Suominen Osmo, liiketoimintapäällikkö
Uusitalo Ismo, tekninen myyjä

PORNAINEN

Eloranta Olavi, eläkeläinen
Virtanen Harri, teatteritaiteen maisteri, terapeutti

TUUSULA

Gazale Giray-Öngörür perhetoiminnan koordinaattori
Gustafsson Aleksanteri, Sosialidemokraattisten opiskelijoiden pääsihteeri, Fil:yo
Junela Minttu, vammaispalvelujen palveluohjaaja
Järvinen Aarno kauppat.maisteri, eläkeläinen
Kiuru Kim, historian, yhteiskuntaopin ja psykologian opettaja
Koivunen Aila psyk.erikoissairaanhoitaja (eläk)
Kuusisto Päivö, laskentatoimen yo-merkonomi
Lehtonen Kyösti, diplomi-insinööri
Lindberg Arto, rakennusinsinööri
Lindberg Sara, opiskelija
Mäensivu Karita, haastemies
Nuutinen Annina, vastaava sairaanhoitaja
Palomäki Ulla, hoitotyön esimies
Ruislehto Kirsti, tradenomi, ITS
Sirniö Emmi, vastuulaborantti
Sulander Jorma, koneenhoitaja, eläkeläinen
Åhs Niina-Liisa, sairaanhoitaja