Puolueosastojen yhteystiedot 2016

Yleinen 08:00

ASKOLA

Askolan Sosialidemokraatit ry
www.askolandemarit.fi
Anna-Mari Eloranta
040 7587 063, anna-mari.eloranta@pp.inet.fi

ESPOO

Espoon Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry.
www.espoondemarit.fi

Puheenjohtaja
Joni Vainikainen
050 5450405, joni.m.vainikainen@gmail.com

Toimitsija
Kirsi Nyqvist
045 3555313, kirsi.nyqvist@espoondemarit.fi

 

Espoon Nuuksion Työväenyhdistys ry
Timo Rauhanen
040 304 5556, trauhanen@elisanet.fi

 

Espoonlahden Demarit ry
www.espoonlahdendemarit.fi
Jukka Vilske
0405006886, jvilske@kolumbus.fi


Etelä-Espoon Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

Markku Sistonen
046 877 3884, markku.sistonen@espoo.fi

Kanta-Espoon Sosialidemokraatit ry
www.kantaespoondemarit.fi
Miika Ihonen
Ansatie 21 b 8, 02940 Espoo
040 849 7713, miika.ihonen@tietotori.fi

Kara- ja Viherkallion Sos.-dem. Kilta ry
Jukka Hämäläinen
040 511 5027, jukkahamalainen@kotiposti.net

Kauklahden Sos.-dem. yhdistys ry
Ritva Snabb
050 514 8985, ritva.snabb@live.com

Keski-Espoon Sosialidemokraatit ry
www.keskiespoondemarit.org 
Minna Aitola
044 5792156, minna.aitola@gmail.com

Leppävaaran Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry
http://leppavaarandemarit.fi/
Henrik Haapajärvi
050 339 2604, henrik.haapajarvi@proliitto.fi

 

Matinkylän Sosialidemokraatit ry
Hannu Suntio
050 556 9584, hannu.suntio@kolumbus.fi
Otaniemen Opiskelijademarit ry
http://oodi.ayy.fi
Pinja raitanen
0407681186, pinja.raitanen@gmail.com

 

Tapiolan Sosialidemokraatit ry
www.tapiolandemarit.fi 

Heikki Leivonen
0400 318 424, hjl@leivonen.com

 

HANKO

Hangon Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry 
Aila Pääkkö
050 304 5674, aila.paakko@demari.fi

 

Hangon Sosialidemokraatit ry
http://hanko.sdp.fi/
Jouko Kavander
040 706 5004, jouko.kavander@2me.fi

 

HYVINKÄÄ

Hyvinkään Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö ry
http://www.sdphyvinkaa.fi/
Tuija Linna-Pirinen
050 316 7654, tuija.linna-pirinen@pp.inet.fi

 

Hyvinkäänkylän Työväenyhdistys ry
http://www.sdphyvinkaa.fi/ty/
Jari-Pekka Velin
040 592 7363, jari-pekka.velin1@luukku.com

Hyvinkään Demarit ry
www.hyvinkaankeskisuomi.sdp.fi
Aarre Ahvenainen
0400 477 791, aarre.ahvenainen@luukku.com

 

Hyvinkään Demokraatit SDP
www.hyvinkaandemokraatit.sdp.fi
Irma Pahlman
0400 651 422, irma.pahlman@saunalahti.fi

 

INKOO

Inkoon Sosialidemokraatit ry
Soile Gustafsson
050 383 2930, soile.gustafsson@nic.fi

 

JÄRVENPÄÄ

Järvenpään Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry.
www.jarvenpaandemarit.fi
Pirjo Komulainen
0400438246, komulainen.pirjo@gmail.com 

Järvenpään Työväenyhdistys ry
Ari Kolehmainen
040 512 3044, ari.kolehmainen@metalliliitto.fi

Terijoen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
www.terijoki.demarit.org 

Pentti Virtanen
050 385 5115, pjv.virtanen@gmail.com

 

KARKKILA

Karkkilan Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
Mika Tallgren
040 527 2791, mika_tallgren@hotmail.com

 

KAUNIAINEN

Kauniaisten Sos.-dem. Yhdistys ry – Grankulla Soc.-dem. Förening rf 
Tapni Jääskeläinen
0500441360, tapani.jaaskelainen@iki.fi

 

KERAVA

Keravan Demarit ry
www.kerava.sdp.fi
Ville Hoikkala
050 407 2829, ville.hoikkala@villehoikkala.com

 

Savion Sosialidemokraatit ry
Rainer Sillanmäki
0505755601, rainer.sillanmaki@saunalahti.fi

 

KIRKKONUMMI

Kirkkonummen Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
www.sdp-kirkkonummi.fi
Pekka Jäppinen
040 7200008 pekka.jappinen@dlc.fi

 

Kirkkonummen Demarit ry
Sami Salminen
040 586 7797, sami.salminen@kirkkonummi.fi

 

LAPINJÄRVI

Lapinjärven Sosialidemokraatit-Lappträsk Socialdemokrater ry
Jörgen Illman
040 582 4110, jorgi80@hotmail.com

 

LOHJA

Lohjan Sd. Kunnallisjärjestö ry
www.lohjandemarit.fi
Leo Rintanen
040 766 0066, leo.rintanen@dnainternet.net

Lohjan Immulan Työväenyhdistys ry

Leo Rintanen
040 766 0066, leo.rintanen@dnainternet.net

 

Lohjan Työväenyhdistys ry
puheenjohtaja Pekka Räsänen
0400 415 228, rasanen.velipekka@gmail.com

 

Paloniemen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
Jouko Raita
010 253 0633, raita.jouko@gmail.com

 

Virkkalan Työväenyhdistys ry
http://virkkalandemarit.sdp.fi
Mirja Janérus
040 500 3342, mirja.janerus@elisanet.fi

 

Sammatin Työväenyhdistys ry
Matti Selenius
0400 619 622,  matti.selenius@dnainternet.net

 

Ahonpään ja Karisjärven Työväenyhdistys ry
Ritva Korhonen
041 4630 399, korhosritva@gmail.com

 

Nummen Työväenyhdistys ry
Juha Niemimaa
040 744 7632, juha.niemimaa@ljtry.fi

 

Karjalohjan Työväenyhdistys ry
Jarmo Partanen
040 519 8901, jarmo.partanen1@dnainternet.net

 

LOVIISA

Loviisan Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
www.loviisandemarit.fi
pj. 2014 – 2015
Kalevi Lappalainen
040 5239 747, kalevi.lappalainen@hotmail.fi

 

Loviisan Sosialidemokraatit
Jaakko Isotalo
0400 197 104, jaakko.isotalo@sulo.fi

 

Strömforsin Työväenyhdistys ry
Jari Kekkonen
0405472594, jari.kekkonen@pp1.inet.fi


Pernå Socialdemokrater rf–Pernajan Demarit ry
http://pernajandemarit.wordpress.com
(Ruotsinkielisen piirijärjestön jäsenyhdistys)
Kalevi Lappalainen
040-523 9747, kalevi.lappalainen@hotmail.fi
pernajandemarit@gmail.com

 

MYRSKYLÄ

Myrskylän Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
Ismo Mäenpää
040 769 4529

 

MÄNTSÄLÄ

Mäntsälän Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
Tehtäviä hoitaa Mäntsälän Sos.dem. Ty
www.mantsalandemarit.fi

 

Mäntsälän Nummisten Työväenyhdistys ry
Soini Seppo
040 562 2737

Mäntsälän Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry
www.mantsalandemarit.fi
Markku Laine
0400 623 089, markku.laine@metalliliitto.fi

 

NURMIJÄRVI

Nurmijärven Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry 
www.nurmijarvendemarit.fi
Olli Helminen
0400 875 042, olli.helminen@saunalahti.fi

 

Klaukkalan Demarit ry
www.klaukkalantyovaenyhdistys.palvelee.fi
Jerry Latva
040 753 0303, jerry.latva@elisanet.fi

Lepsämän-Lintumetsän Sos.-dem. Yhdistys ry
Laura Laakso
045 8955 656, tietola.lty@gmail.com

 

Nukarin Työväenyhdistys ry
Mirja Sandberg
0400 842 625, faster@pcuf.fi

Nurmijärven Sosialidemokraatit ry 
Erkki Rantanen
050 550 2669ranerkki@suomi24.fi

Palojoen Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
Heli Sihvonen
040 575 1320, h.sihvonen1@luukku.com

 

Rajamäen Työväenyhdistys ry
http://rajamaki.sdp.fi/   
Alpo Sailio
050 332 6819, alpo.sailio@pp.inet.fi

 

PORNAINEN

Halkian Työväenyhdistys ry
www.facebook.com/halkianty
Päivi Liu
040 526 583, paivi.liu@pp.inet.fi

 

Pornaisten Laukkosken Työväenyhdistys ry
http://www.laukkoskenty.webs.com/
Jyrki Halvari
040-8382258, jyrki.halvari@akt.fi

 

PORVOO

Porvoon Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
www.porvoondemarit.fi
Mirja Suhonen
040 536 4336, mirja.suhonen@teamliitto.fi

 

Hamarin ja Gammelbackan Demarit HTY ry
Mirja Suhonen
040 536 4336, mirja.suhonen@teamliitto.fi

Porvoon Työväenyhdistys ry
www.porvoondemarit.fi
Tapani Eskola
0400 776 717, eskola.tapani@pp.inet.fi

PUKKILA

Pukkilan Työväenyhdistys ry
Timo Hilden
0400 569 844, timo.hilden@pp3.inet.fi

 

RAASEPORI

Raseborgs socialdemokratiska kommunalorganisation rf – Raaseporin sosialidemokraattinen kunnallisjärjestö ry
http://rasd.sdp.fi/
Tom Rehn
040-5580741, t.rehn@pp.inet.fi

Antskogin Työväenyhdistys ry
Ismo Sjöblom
040 833 5183

Ekenäs Socialdemokrater rf -Tammisaaren Sosialidemokraatit ry
Rune Westerlund
040 750 8568 rune.westerlund@pp.inet.fi

 

Karjaan Sos.-dem. yhdistys ry
Lenita Vanhapelto
046 618 9870, lenita.vanhapelto@gmail.com

 

Pohjan Sosialidemokraatit ry
Petri Kajander
040 752 0893 petri.kajander@myhome.fi

 

SIPOO

Sipoon Demarit ry
www.sipoonkeskisuomi.sdp.fi
Merja Vuohelainen
040 7464070, merja.vuohelainen@sdp.fi

SIUNTIO

Siuntion Sosialidemokraatit ry
www.siuntio.sdp.fi
Kristian Parviainen
050 3518 719, kristian.parviainen@gmail.com

 

TUUSULA

Tuusulan Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
www.tuusulandemarit.fi
Päivö Kuusisto
0400-418 499, paivo.kuusisto@icloud.com

 

Jokelan Työväenyhdistys ry
http://jokela.sdp.fi
Seppo Häyrinen
045 346 7333, seppo.hayrinen@elisanet.fi

 

Kellokosken Työväenyhdistys ry
Kyösti Lehtonen
0400 474 773, kyostile@kolumbus.fi

Tuusulan Demarit ry
www.tuusulandemarit.fi
Jani Peltonen
040 596 9598, jamaskavis@gmail.com

VANTAA

Vantaan Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry
pj. 2014 – 2015
Erkki Vuorenmaa
0400 500 585, erkki.vuorenmaa@saunalahti.fi

Vantaan kunnallisjärjestön toimisto
Asematie 11 B, 01300 VANTAA
www.vantaandemarit.fi

Kunnallisjärjestön sihteeri
Jouko Lindtman
040 731 3233, jouko.lindtman@sdp.fi

 

Etelä-Vantaan Sosialidemokraatit ry
http://etelavantaa.sdp.fi
IhalainenTuija
040-508 4780, tuija.ihalainen@gmail.com

 

Friherrsin Sosialidemokraatit ry
www.friherrsindemarit.fi
Seppo Stark
040 901 5262, seppo.stark@heureka.fi

 

Hakunilan Sosialidemokraatit ry
Irja Nieminen
040 5692987, irja.tolppanen@elisanet.fi

Itä-Hakkilan Sosialidemokratit ry
www.sosdem.info 
Tarja Eklund
040 8277 867, tarja.eklund@kolumbus.fi

 

Keski-Vantaan Sosialidemokraatit ry
Marjut Pihonen-Randla
040 521 0770, marjut.pihonen@gmail.com

Kivistön ja Seutulan Sosialidemokraatit ry
Anu Hämäläinen
0440 582 369 anuhoo55@gmail.com

Koivukylän Sosialidemokraatit ry
www.koivukylandemarit.fi
Kari Lopperi
0405547995, kari.lopperi@mediataju.fi

Korson Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry
www.korsonty.fi
Petteri Oksa
040 577 0644, petteri.oksa@gmail.com

Länsimäki-Rajakylän Sosialidemokraatit ry
Susanna Haapalainen
040-5749936, susanna.haapalainen@jhl.fi

Martinlaakson Sosialidemokraatit ry
http://martinlaakso.sdp.fi/
Helvi Salminen
040 8439 444 helvi.salminen@saunalahti.fi

Mikkolan Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
Hannu Hursti
040 751 8254, hannu.hursti@gmail.com

Rekolan Työväenyhdistys ry
www.rekolanty.sdp.fi

Virpi Mäkinen
040 827 8196, virpi.makinen@elisanet.fi

Tikkurilan Sos.dem. Nuoriso-osasto ry
http://www.tikkurilandemarinuoret.net

 

Tikkurilan Työväenyhdistys ry
http://tikkurilandemarit.sdp.fi/
Säde Tahvanainen
040 747 6663, sade.eduskuntaan@yahoo.com

Vantaan Simonkylän sosialidemokraattinen Kilta ry
www.vantaandemarit.fi/simonkyla
Väinö Pokki

044 571 2269, vaino.pokki@hotmail.com

 

VIHTI

 

Vihdin Sosialidemokraatit ry (kunnallisjärjestö)
www.vihdindemarit.fi
pj. Leila Terkomaa
040-547 8051, leila.terkomaa@elisanet.fi
Nummelan Työväenyhdistys Elo ry
http://nummelanelo.sdp.fi
Matti Waara
040 709 8297, matti.waara@kolumbus.fi

 

Ojakkalan Työväenyhdistys Alku ry
Marja-Liisa Sainio
040 831 1502, masainio@hotmail.com

Otalammen Työväenyhdistys ry

http://www.tietotori.fi/otalammendemarit/
Olli Ikonen
040 544 5596, olli.ikonen@gmail.com

 

Tervalammen Sosialidemokraatit ry
Hanna Jokela
050 320 0492, hanna.jokela@luukku.com

 

Vihdin Sos.dem. Työväenyhdistys ry
http://www.tietotori.fi/vihdintyovaenyhdistys/
Kai Viherkanto
044-5021781, kai.viherkanto@gmail.com